chat-altchatcrossloginquestion-circlesearchsmileystarthumbup-downwarning
Vlaanderen
Contacteer ons
    Terug naar overzicht Stuur een e-mail

    Stuur een e-mail naar 1700, de informatiedienst voor al uw vragen aan de overheid.
    U ontvangt een kopie van uw bericht.

    Terug naar overzicht Chat met ons
    Uw chatgesprek wordt automatisch gestart zodra er een medewerker beschikbaar is.
    Even geduld, uw positie in de wachtrij wordt bepaald.

    Interpretatie VPS: deeltijdse detachering naar een kabinet

    Interpretatie bij art. I 16 en art. X 44

    Vraag:

    Kan een ambtenaar deeltijds worden gedetacheerd naar het kabinet van een Vlaams minister?

    Antwoord:

    Neen

    Motivering:

    Niettegenstaande het VPS dit niet verbiedt, mag een personeelslid van de diensten van de Vlaamse overheid niet deeltijds ter beschikking worden gesteld van een Vlaams kabinet. Het kabinetsbesluit bepaalt namelijk dat de personeelsleden van de openbare diensten, aangewezen om deel uit te maken van een kabinet, noch hun betrekking, noch de bevoegdheden ervan verder mogen blijven uitoefenen (art. 5 van het besluit van de Vlaamse Regering van 24 juli 2009).

    (laatste update: 12/05/2011)

    naar boven