chat-altchatcrossloginquestion-circlesearchsmileystarthumbup-downwarning
Vlaanderen
Contacteer ons
  Terug naar overzicht Stuur een e-mail

  Stuur een e-mail naar 1700, de informatiedienst voor al uw vragen aan de overheid.
  U ontvangt een kopie van uw bericht.

  Terug naar overzicht Chat met ons
  Uw chatgesprek wordt automatisch gestart zodra er een medewerker beschikbaar is.
  Even geduld, uw positie in de wachtrij wordt bepaald.

  Inspirerende collega's (3): Carina en Marianne van AgODi

  vrijdag, 6 september 2019
  Carina en Marianne kijken samen op een laptop

  Collega’s. Soms maken ze van een job een droomjob. Ze staan je bij met raad en daad, en maken elke dag opnieuw het verschil. We gingen op zoek naar zulke droomcollega’s en kwamen terecht bij Carina Thomis, LOP-deskundige-ondersteuner bij het Agentschap voor Onderwijsdiensten (AgODi). Zij wil graag collega Marianne Bogaert een dikke pluim geven.

  Sinds 2002 zijn er in Vlaanderen zo’n zeventig lokale overlegplatforms of LOP’s, die lokale partners samenbrengen om gelijke onderwijskansen te realiseren voor alle jongeren in de regio. Carina werkt voor de regio’s Beringen en Leopoldsburg, Marianne voor Kortrijk en Hamme. Het hele team werkt van thuis uit, wat Carina soms best moeilijk vindt: ‘Het is heel eenzaam. Inhoudelijk is het logisch om van thuis uit te werken, maar ik ben een echt ‘mensen-mens’ en ik vind het moeilijk om niet elke dag tussen mensen te zitten.’

  Digitalisering

  Naast contact houden via telefoon en Skype komen de collega’s van AgODi om de twee à drie weken samen in Brussel om af te stemmen en nieuwe regelgeving te bespreken. Zo ging vanaf september 2019 het ‘nieuw inschrijvingsrecht’ van start. Dit recht maakt een einde aan kamperen voor de schoolpoort, respecteert maximaal de schoolkeuze van ouders en sluit discriminatie bij inschrijving uit. Scholen met een capaciteitstekort zullen verplicht moeten werken met een digitaal aanmeldingssysteem. Een hele verandering dus, met bijkomende digitale aanpassingen.

  Marianne is diegene die het team al eerder meetrok in een digitale omschakeling: ‘Ik ben in 2012 begonnen, en toen was er nogal wat weerstand tegen het idee van een website voor een LOP. Ik heb de collega’s echt op sleeptouw moeten nemen.’

  Ook voor Carina was die digitalisering niet zo evident. ‘Ik ben iemand die bang is van op de knopjes te duwen van de computer als ik niet weet wat het doet. Ik ben in deze job gestapt omdat mijn ziel ligt bij de kinderen in het onderwijs en hun ouders. Ondertussen is de job eigenlijk heel technisch geworden. Gelukkig is Marianne een digitaal wondertje. Met ontzettend veel geduld heeft ze mij geleerd hoe je de back-office van een website kan uitbouwen. Ze heeft mij echt bij het handje genomen. En dat deed ze allemaal bovenop haar drukke agenda.’

  Vriendschap en collegialiteit

  Maar ook Marianne is Carina dankbaar, want zij bleek – in 2010 al – haar eerste contact in het werkveld. ‘Ik was op zoek naar een andere job, en een contact in mijn netwerk raadde mij aan om eens met Carina te gaan praten. Toen ik twee jaar later werd opgevist uit de wervingsreserve, was ik blij om tenminste al één bekend gezicht te zien op mijn nieuwe job.’

  Ondertussen is de technische begeleiding door Marianne in een zogenaamde ‘zomerklas’ gegoten, zodat ze ook andere collega’s de weg kan wijzen in de wereld van de technologie. En ook Carina heeft al collega’s gelukkig mogen maken met een zomerklas rond verbindende communicatie en verbindend vergaderen, haar specialiteit.

  Het gaat duidelijk goed met het team AgOdi: ‘Ik kan alleen maar zeggen dat ik blij ben met de verscheidenheid en de diversiteit die we in ons team hebben. Het is een krachtig team dat keihard werkt en er echt voor gaat, met een leidinggevende die ons als team echt in onze kracht zet,’ aldus Carina.

  En Marianne beaamt: ‘Er is enorm veel collegialiteit. Het is prachtig hoe we mekaar opvangen als er iemand uitvalt, als er iemand in de problemen zit, als iemand vragen heeft… ons team is een warm nest waarin we als collega’s onder elkaar vertoeven. Ook al zien we elkaar niet zo vaak, er is enorm veel vriendschap.’

  Heb jij ook een collega van wie je al veel hebt opgestoken, of iets dat je altijd zal bijblijven? Wil je meewerken aan deze reeks op Vlaanderen Intern? Laat het weten via nieuws@vlaanderen.be.