chat-altchatcrossloginquestion-circlesearchsmileystarthumbup-downwarning
Vlaanderen
Contacteer ons
  Terug naar overzicht Stuur een e-mail

  Stuur een e-mail naar 1700, de informatiedienst voor al uw vragen aan de overheid.
  U ontvangt een kopie van uw bericht.

  Terug naar overzicht Chat met ons
  Uw chatgesprek wordt automatisch gestart zodra er een medewerker beschikbaar is.
  Even geduld, uw positie in de wachtrij wordt bepaald.

  Nieuwe start 2020: Joris Gaens legt eed af als burgemeester

  vrijdag, 10 januari 2020
  Joris Gaens Foto: ID/Sander de Wilde

  Joris Gaens werkt al ruim 8 jaar bij de Vlaamse overheid, waarvan de laatste 2 jaar bij Informatie Vlaanderen. Naast zijn job neemt Joris er sinds 1 januari nog een behoorlijke verantwoordelijkheid bij. Hij werd burgemeester van de gemeente Voeren.

  Joris werkt voor het gegevensdeelplatform MAGDA (MAximale GegevensDeling tussen Administraties). Via MAGDA kunnen entiteiten en lokale besturen vlot en veilig gegevens van de overheid gebruiken in hun dienstverlening.

  ‘Ik blijf 3 dagen per week bij de Vlaamse overheid werken, 2 dagen werk ik dan in Voeren als burgemeester. Aangezien onze gemeente een kleine gemeente is met maar 4.200 inwoners, zou het niet verstandig zijn om de job fulltime op te nemen.’

  Met sommige dossiers ben ik sneller mee dankzij mijn job bij de Vlaamse overheid."
  Joris

  ‘Net de wisselwerking tussen beide niveaus – de Vlaamse overheid en het lokaal bestuur – is razend interessant.’

  Uitdagend evenwicht

  Of het een uitdaging wordt? ‘Zeker en vast! Eigenlijk ben ik geen fervent voorstander van deeltijds werken, omdat je dan al eens achter de feiten aan loopt, en het kan ook vervelend zijn voor collega’s als je vaak afwezig bent.’

  Ik heb al wat geproefd van de politiek, maar soms moet je gewoon springen."
  Joris
  Joris Gaens Foto: ID/Sander de Wilde

  ‘Het zal zeker zoeken zijn naar het evenwicht tussen de 2 functies, en naar de balans tussen werk en privéleven. Mijn takenpakket is natuurlijk aangepast, en mijn werkgever en collega’s zijn al heel flexibel geweest. Ik ben dankbaar voor deze kans.’

  Pas in de politiek

  ‘Eigenlijk ben ik nog maar van begin 2018 bezig met politiek. Toen ben ik voor de eerste keer opgekomen voor de verkiezingen voor de lokale partij Voerbelangen. Ze hadden mij enkele maanden eerder gevraagd om mee te doen. Ik had nooit gedacht dat het zo’n vaart zou lopen. Ik was eigenlijk druk bezig met de verbouwing van mijn huis’, lacht Joris.

  Maar politiek komt niet uit het niets. ‘Mijn nonkel heeft lang in de OCMW-raad gezeten, mijn vader in de gemeenteraad. Politiek kwam bij ons dus wel vaker ter sprake. Vorig jaar was ik zelf al gemeenteraadslid en OCMW-voorzitter, dus heb ik meegeschreven aan het meerjarenbeleid van de komende jaren.’

  Politiek verlof

  ‘Ik heb in 2019 gebruik gemaakt van het systeem van politiek verlof. Ik had toen recht op 2 dagen per maand als OCMW-voorzitter en 2 als gemeenteraadslid, maar ik heb ze niet altijd alle 4 opgenomen.’

  Er komt heel wat onbekend op mij af."
  Joris

  ‘Het zal er vooral op aankomen om die punten zo goed mogelijk te realiseren. Zo zijn er bijvoorbeeld grote rioleringswerken gestart die wat ontevredenheid veroorzaken bij de inwoners. Daar moeten we goed over communiceren.’

  Toerisme

  ‘Een ander heikel punt is het toerisme in onze gemeente. We tellen zo’n 170.000 toeristische overnachtingen in Voeren, ten opzichte van 30.000 à 40.000 overnachtingen in naburige, grotere gemeenten. Er zijn maatregelen nodig, zodat het toerisme niet exponentieel blijft stijgen en onze gemeente leefbaar blijft.’

  Joris Gaens is sinds 1 januari de nieuwe burgemeester van Voeren.

  Meer weten over de mogelijkheden van politiek verlof? Lees er alles over op de pagina over politiek verlof. Meer over Voeren kom je te weten via www.voeren.be