chat-altchatcrossloginquestion-circlesearchsmileystarthumbup-downwarning
Vlaanderen
Contacteer ons
    Terug naar overzicht Stuur een e-mail

    Stuur een e-mail naar 1700, de informatiedienst voor al uw vragen aan de overheid.
    U ontvangt een kopie van uw bericht.

    Terug naar overzicht Chat met ons
    Uw chatgesprek wordt automatisch gestart zodra er een medewerker beschikbaar is.
    Even geduld, uw positie in de wachtrij wordt bepaald.

    Diversiteitsambtenaren

    Hoe maakt de Vlaamse overheid werk van diversiteit op haar werkvloer? De Dienst Diversiteitsbeleid werkt samen met de departementen en agentschappen via diversiteitsambtenaren, die hiervoor de gangmakers zijn.

    Wat is een diversiteitsambtenaar?

    De diversiteitsambtenaar is een collega binnen je departement of agentschap die alle acties rond gelijke kansen en diversiteit op de werkvloer coördineert. Dit is het aanspreekpunt voor jou en je management. Je kunt er terecht voor vragen en ondersteuning bij het realiseren van het gelijkekansenbeleid- en diversiteitsbeleid zoals:

    • het diversiteitsbeleid van je organisatie
    • acties rond en opleidingen over diversiteit
    • ondersteuning bij handicap of chronische ziekte
    • toegankelijkheid
    • antidiscriminatie
    • neutraliteit
    • mentoring
    • personeelsnetwerken voor kansengroepen

    Goed om te weten: je diversiteitsambtenaar maakt deel uit van een overheidsbreed netwerk en krijgt professionele ondersteuning van de Dienst Diversiteitsbeleid.

    Netwerk diversiteitsambtenaren

    Ben je op zoek naar je diversiteitsambtenaar? Je vindt de contactgegevens per beleidsdomein.

    Kanselarij en Bestuur (KB)

    Departement KB
    Marleen Resseler
    02 553 58 63
    marleen.resseler@kb.vlaanderen.be

    Agentschap Informatie Vlaanderen
    Lore Van Gorp
    0496 04 22 10
    lore.vangorp@kb.vlaanderen.be

    Audit Vlaanderen
    Astrid Servaes
    02 553 45 46
    astrid.servaes@vlaanderen.be

    Agentschap Overheidspersoneel
    Radek Sidorski
    0499 57 94 55
    radek.sidorski@kb.vlaanderen.be

    Het Facilitair Bedrijf
    Annemie Van Uytven
    0492 38 00 78
    annemie.vanuytven@kb.vlaanderen.be

    Agentschap Integratie en Inburgering
    Ragna Van Vossole
    02 212 08 96
    ragna.vanvossole@integratie-inburgering.be

    Agentschap Binnenlands Bestuur
    Koen Naulaerts (ad interim)
    02 553 55 35
    koen.naulaerts@kb.vlaanderen.be

    Cultuur, Jeugd, Sport en Media (CJSM)

    Departement CJM
    Petri Hezemans
    02 553 32 57
    petri.hezemans@cjsm.vlaanderen.be

    Sport Vlaanderen
    Katia Verbelen
    02 209 46 72
    katia.verbelen@sport.vlaanderen

    Vlaamse Regulator voor de Media
    Marijke Dejonghe
    02 553 80 77
    marijke.dejonghe@vrm.vlaanderen.be

    Economie, Wetenschap en Innovatie (EWI)

    Departement EWI
    Eric Min
    02 553 44 00
    eric.min@ewi.vlaanderen.be

    Agentschap Innoveren en Ondernemen
    Ludo Polleunis
    02 432 43 43
    ludo.polleunis@vlaio.be

    Agentschap Plantentuin Meise
    Carine Zerard
    02 260 09 21
    carine.zerard@plantentuinmeise.be

    Financiën en Begroting (FB)

    Departement FB
    Julie De Bruyne
    0492 15 38 43
    julie.debruyne@fb.vlaanderen.be

    Vlaamse Belastingdienst (VLABEL)
    Miranda Vandevelde
    02 553 22 51
    miranda.vandevelde@fb.vlaanderen.be

    Internationaal Vlaanderen (IV)

    Departement Buitenlandse Zaken
    Hilde Verbeurgt
    0499 58 99 46
    hilde.verbeurgt@buza.vlaanderen

    Vlaams Agentschap voor Internationaal Ondernemen (FIT)
    Charlene Vanopbroeke
    09 267 40 80
    charlene.vanopbroeke@fitagency.be

    Toerisme Vlaanderen
    Maarten Stieperaere
    02 504 03 00
    maarten.stieperaere@toerismevlaanderen.be

    Landbouw en Visserij (LV)

    Departement LV
    Marijke Willocx
    02 552 77 73
    marijke.willocx@lv.vlaanderen.be

    Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek (ILVO)
    Nazikel Syouleyman
    09 272 25 38
    nazikel.syouleyman@ilvo.vlaanderen.be

    Mobiliteit en Openbare Werken (MOW)

    Departement MOW
    (tijdelijk geen diversiteitsambtenaar)

    Agentschap Wegen en Verkeer
    Katrien Haegeman
    02 553 78 18
    katrien.haegeman@mow.vlaanderen.be

    Agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust
    Rik Bervoets
    02 553 73 34
    rik.bervoets@mow.vlaanderen.be

    Vlaamse Vervoermaatschappij - De Lijn
    Chaja Raman
    0473 64 57 91
    chaja.raman@delijn.be  

    De Vlaamse Waterweg
    An De Maesschalck
    0486 17 52 32
    an.demaesschalck@vlaamsewaterweg.be

    Onderwijs en Vorming (OV)

    Departement OV
    Nicolas De Schuymer
    0496 03 51 60 - nicolas.deschuymer@ond.vlaanderen.be

    Agentschap voor Hoger Onderwijs, Volwassenenonderwijs, Kwalificaties en Studietoelagen (AHOVOKS)
    Ilse Scheirlinckx
    02 553 98 37 - ilse.scheirlinckx@ond.vlaanderen.be

    Agentschap voor Onderwijsdiensten (AgODi)
    Annie Hofman
    02 553 87 88 - annie.hofman@ond.vlaanderen.be

    Agentschap voor Infrastructuur in het Onderwijs (AGION)
    Laure Stroo
    02 221 05 59 - laure.stroo@agion.be

    Omgeving

    Departement Omgeving
    Kaat Bilsen
    02 553 17 88 - kaat.bilsen@vlaanderen.be

    Agentschap Natuur en Bos
    Elsie Gilis
    0492 15 07 72 - elsie.gilis@lne.vlaanderen.be

    Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO)
    Davy Verspeet
    0473 98 33 48 - davy.verspeet@inbo.be

    Vlaamse Milieumaatschappij
    Ann Meert
    053 72 67 61 - a.meert@vmm.be

    Openbare Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij (OVAM)
    Marijke Cardon
    015 28 42 02 - mcardon@ovam.be

    Vlaams Energieagentschap (VEA)
    Suzy Van Gerwen
    011 74 27 42 - suzy.vangerwen@vea.be

    Wonen Vlaanderen
    Sandra Decanter
    02 553 14 99 - sandra.decanter@rwo.vlaanderen.be

    Agentschap Onroerend Erfgoed
    Bart Lippens
    02 553 18 34 - bart.lippens@rwo.vlaanderen.be

    Vlaamse Landmaatschappij (VLM)
    Stéphanie Vincke
    02 543 69 64 - stephanie.vincke@vlm.be

    Vlaamse Maatschappij voor Sociaal Wonen (VMSW)
    Valerie Keppens
    02 505 44 42 - valerie.keppens@vmsw.be

    Werk en Sociale Economie (WSE)

    Departement WSE
    Barbara Herzeel
    02 553 09 36 - barbara.herzeel@wse.vlaanderen.be

    Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling en Beroepsopleiding (VDAB)
    Bram Bonamie
    02 506 12 25 - bram.bonamie@vdab.be

    Syntra Vlaanderen
    (tijdelijk geen diversiteitsambtenaar) 

    Welzijn, Volksgezondheid en Gezin (WVG)

    Departement WVG
    Jan Willems
    02 553 31 83 - jan.willems@wvg.vlaanderen.be  

    Agentschap Jongerenwelzijn
    Liesbet Janssens
    02 553 32 62 - liesbet.janssens@jongerenwelzijn.be

    Kind en Gezin
    Dave Claerhout
    02 533 12 63 - dave.claerhout@kindengezin.be

    Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap
    Karolien Corten
    02 225 84 45 - karolien.corten@vaph.be

    Agentschap Zorg en Gezondheid
    Marie-Laure Robberechts
    02 553 36 91 - marielaure.robberechts@zorg-en-gezondheid.be

    Psychiatrisch Zorgcentrum Geel
    Glenn Janssens
    014 57 90 24 - glenn.janssens@opzgeel.be

    Psychiatrisch Zorgcentrum Rekem
    Veronique Dirix
    089 84 70 00 - veronique.dirix@opzcrekem.be

    GO! Onderwijs van de Vlaamse overheid

    Go! Onderwijs
    Pris Brewee
    02 790 92 82 - pris.brewee@g-o.be

    Sociaal Economische Raad van Vlaanderen

    SERV
    Kristel Bogaerts
    02 209 01 98 - kbogaerts@serv.be

    De Watergroep

    De Watergroep
    Greetje Timmermans
    02 238 94 26 - greetje.timmermans@dewatergroep.be

    Informatie voor diversiteitsambtenaren

    Op zoek naar ondersteuning in je rol als diversiteitsambtenaar? Dan kun rekenen op de Dienst Diversiteitsbeleid. Kom naar de tweemaandelijkse Commissie Diversiteit Vlaamse overheid. Samen met andere diversiteitsambtenaren kun je hier informatie en goede praktijken delen, en afspraken maken voor de jaarlijkse gelijkekansen- en diversiteitsplannen.

    Data en locaties Commissie Diversiteit Vlaamse overheid
    • Donderdag 27 september 2018 – 9.30 - 13 uur - Ellipsgebouw (lokaal 2B111)
    • Dinsdag 27 november 2018 – 9.30 - 13 uur - Ellipsgebouw (lokaal 2B111)
    • Donderdag 31 januari 2019 – 9.30 - 13 uur - Ellipsgebouw (lokaal 2B111)
    • Dinsdag 26 maart 2019 – 9.30 - 13 uur - Ellipsgebouw (lokaal 2B111)
    • Donderdag 23 mei 2019 – 9.30 - 13 uur - Ellipsgebouw (lokaal 2B111)
    • Dinsdag 24 september 2019 – 9.30 - 13 uur - Ellipsgebouw (lokaal 2B111)
    • Donderdag 28 november 2019 – 9.30 - 13 uur - Ellipsgebouw (lokaal 2B111)

    Documenten

    Contact

    Meer informatie of een vraag?

    Suggesties?

    Heb je aanvullingen of een opmerking over deze webpagina? Meld je suggestie(s).